KURUMSAL

Bursa Marangozlar ve Benzerleri Odası, üyeleri ile yanlarında çalışanların mesleki, sosyal, ekonomik ihtiyaçlarını gidermek, sanat ve ticaretlerinin mesleki ahlak ve kamu yararına uygun, ahenkli ve verimli bir tarzda gelişmesini sağlamak,müşterileri ile aralarında ki münasebetleri düzenlemek, üyelerinin seslerini duyurmak amacıyla, 507 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu kapsamında 1952 yılında kurulmuş olup, faaliyete geçmiştir. 52 yıldır yaklaşık 1200 aktif kayıtlı üyemize hizmet edilmektedir.

Bu tarihten itibaren görev yapan yöneticilerimiz her zaman marangoz ve mobilyacılarımızın çıkarlarını korumayı amaç edinip bu yönde çalışmalar yapmışlardır.

Gelecek yıllarda da bu amaç doğrultusunda çeşitli aktivitelerle bu çalışmalara devam edilecektir.

Esnaf ve Sanatkarlar, her türlü destek verildiğinde çalışıp, üretip, kazanan, kazandıran aynı zamanda istihdam yaratabilen bir toplumdur. Çünkü biz ahilik kültürü ile yetişmiş insanlarız. Ahilik halka dönük bir düzendir. Kendi nefsini hiçbir zaman diğerinden üstün tutmayan ahi kişi mutluluğun payını halka hizmet edip yararlı olmakta arar.

Esnaf temsilcileri olarak, çözümün üretimden ve eğitimden geçtiğine inanmaktayız. Türkiye artık yüzünü üretime, üretene, kaliteye ve eğitime çevirmelidir.

Bir sanat dalı olan mesleğimizi yaşatmaya ve gelecek yıllara taşıyıp yok olmaması için elimizden gelenin en iyisini yapma çabası içindeyiz.

Menü